Biel to kolor nieustannie doceniany przez projektantów wnętrz. Białe meble to ponadczasowy klasyk, zwłaszcza w przypadku kuchni otwartych na salon. Tak urządzone wnętrze jest symbolem elegancji, harmonii i nieskazitelnego porządku. Biel sprawdzi się nie tylko w minimalistycznych wnętrzach, ale też w pomieszczeniu w stylu glamour. Wystarczy, że wybierzemy fronty lakierowane na wysoki połysk. Jednak rodzi się w głowie pytanie: czy kuchnia w jasnych kolorach może być praktyczna? 

Białe kuchnie – lekkość i uniwersalność

Uniwersalność białych kuchni jest doceniana przez projektantów, ponieważ dobrze będą wyglądać w połączeniu z ciemnymi i ciepłymi kolorami. W nowoczesnych aranżacjach ich charakterystycznymi elementami są proste bryły o minimalistycznych detalach i bez zbędnych ozdób. Jeżeli chcemy urządzić kuchnię w stylu skandynawskim, wystarczy dodać złote uchwyty i drewniane blaty kuchenne. Średnio moda meblowa zmienia się co dziesięć lat, jednak biel jest ponadczasowa tak, jak jeans w trendach ubraniowych.

Białe kuchnie z wyspą sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie większe i bardziej przestronne. Jeżeli pomalujemy ściany na biało, meble wtopią się, dzięki czemu uzyskamy spójną aranżację. Łatwiej będzie też dobrać kolory do salonu czy jadalni, które są częścią wspólną kuchni. Zestawienie kontrastującej ze sobą bieli i czerni daje wyjątkowe połączenie. 


 Zobacz efekty naszych realizacji białych mebli kuchennych na wymiar


A co z czyszczeniem białych mebli kuchennych?

Na pewno zadajesz sobie w głowie następujące pytania:

  • czy białe meble z czasem nie zżółkną?
  • czy brud i kurz nie będzie bardziej widoczny?
  • czy lakier nie zacznie odpryskiwać?

W Keno-Meble do produkcji mebli wykorzystujemy laminaty oraz lakiery tylko wysokiej jakości, dlatego odciski palców, plamy ani kurz nie jest im straszny. Można je z łatwością usunąć bez potrzeby użycia specjalnych środków. Zaawansowana technologia produkcji mebli kuchennych sprawia, że fronty wykończone fornirem czy lakierem pozostaną w tym samym odcieniu przez wiele lat. Zasada jest prosta – im wyższa jakość materiałów, tym dłużej meble zachowają swój nienaganny wygląd oraz estetykę. Wybierajmy meble tylko od sprawdzonych producentów.

 

Unia Europejska