Jeżeli planujesz otworzyć sklep, musisz go odpowiednio wyposażyć. Pierwszą czynnością powinien być wybór odpowiednich mebli. Wyposażenie musi spełniać wszelkie standardy funkcjonalności, a także estetyki. Jako właściciel sklepu powinieneś sobie zdawać sprawę z tego, że meble, na których zaprezentujesz swój asortyment, będą miały bezpośredni wpływ na efektywność Twoich pracowników i zyski z Twojego biznesu. Postaw na meble sklepowe na wymiar!

Meble projektowane indywidualnie

Oczywiście, w salonach meblowych znajdziemy kilka gotowych rozwiązań, które mogą sprawdzić się w wielu sklepach. Są jednak przypadki, kiedy zwykłe meble nie spełnią dobrze swojej funkcji.

Meble sklepowe na wymiar pozwalają idealnie dostosować ich rozmiar do metrażu i dostępnego w pomieszczeniu miejsca. Sklep daje nam konkretne możliwości wykorzystania przestrzeni, dlatego musimy je wziąć pod uwagę podczas wybierania wyposażenia. W parze z ekspozycją musi iść funkcjonalność. Jeżeli Twój sklep oferuje nietypowe, innowacyjne produkty, znalezienie odpowiedniego projektu gotowych mebli może się okazać niemożliwe. Poza tym firmie powinno zależeć na zachowaniu spójności w kwestii identyfikacji wizualnej marki. Decydując się na meble na zamówienie możesz wybrać ich wygląd, kolor oraz kształt.

Pamiętajmy, że estetyka oraz funkcjonalność sklepu ma wpływ na decyzje zakupowe naszych klientów.

Wyposażenie a wygoda klientów i pracowników

Decydując się meble na wymiar mamy możliwość nadać im pożądaną funkcjonalność,  jaką powinien spełniać nasz sklep. Chodzi o to, aby nasi klienci mogli swobodnie korzystać z powierzchni lokalu, towar był dobrze widoczny, a pracownicy bezproblemowo wykonywali swoje zadania. Nie może dojść do tego, że półki będą zbyt małe, przez co rozmieszczenie asortymentu nie pozwoli na jego należytą prezentację.

To pracownicy spędzają najwięcej czasu przy sklepowych regałach. W związku z tym ich wygoda oraz komfort użytkowania wyposażenia będą wpływać na efektywność ich pracy.

Jak wybrać odpowiednie meble sklepowe?

Odpowiadamy: to zależy. Rodzaj i wariant mebli powinien zależeć od typu prowadzonego biznesu oraz jego charakterystyki. Najczęściej wykorzystywane są wszelkie gabloty prezentujące towar. Zaliczamy tutaj między innymi:

  • szafy,
  • lady,
  • przeszklone półki,
  • regały sklepowe,
  • stoły ekspozycyjne.

Nasza profesjonalna fabryka mebli Keno-Meble oferuje produkcję mebli na zamówienie. Jesteśmy w stanie dostosować całe wyposażenie do powierzchni sklepu przy jednoczesnym zachowaniu spójności estetycznej, otrzymując funkcjonalnie urządzone wnętrze. Dobrze dobrane meble to podstawa sukcesu Twojego sklepu.

Unia Europejska