Mieszkania o niewielkim metrażu mogą przysporzyć wiele organizacyjnych problemów, lecz wcale nie musi tak być. Rynek mebli oferuje coraz więcej rozwiązań dostosowanych do małych wnętrz. Wnęki czy skosy nie stanowią już żadnego problemu – z pomocą przychodzą meble na wymiar, które dopasowują się do pomieszczenia każdego typu. Jak zaaranżować małe mieszkanie, aby pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, zachowując przy tym porządek? Zachęcamy do lektury naszego praktycznego poradnika! 

Postaw na zabudowę wnęk

Szafy wnękowe pozwalają sprytnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zapewniając jednocześnie sporą powierzchnię do przechowywania ubrań czy akcesoriów. W wielu przypadkach świetnie sprawdzą się szafy przesuwne. Dzięki temu, że są bardziej ustawne i zajmują tyle miejsca, ile mają pojemności, nie trzeba przewidywać dodatkowej przestrzeni na otwierane drzwi. Pozwalają one wykorzystać wszelkiego rodzaju wnęki, które w przypadku innych mebli nie są tak łatwe do zagospodarowania. Szafy przesuwne umożliwiają stworzenie optymalnej przestrzeni do przechowywania przy jednoczesnym optycznym jej powiększeniu. Duże znaczenie będzie miał dobór odpowiednich frontów. W przypadku aranżacji niewielkiej przestrzeni, postaw na szafę przesuwną z lustrami. Oprócz optycznego powiększenia salonu czy sypialni wpuścisz do nich większą ilość światła.

Wielofunkcyjne meble na wymiar

Meble na wymiar pozwalają wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność niewielkiego salonu, warto zamówić meble wielofunkcyjne. Rozkładana kanapa zamiast łóżka może pełnić wiele funkcji. Dodatkowy schowek może służyć do przechowywania pościeli czy ubrań, a sama kanapa pomieści dużo gości. Jeśli chodzi zaś o stół, wybierz taki z rozkładanym blatem. Złożony może pełnić funkcję stolika kawowego, a rozłożony funkcję dużego stołu do spotkań rodzinnych. Do kompletu dobierz również rozkładane krzesła. 

Szafa na wymiar we wnęce powinna spełniać standardy co do wymiarów. Szacuje się, że minimalna głębokość szafy do przechowywania ubrań powinna wynosić ok. 60 cm. Takie wymiary pozwolą ubraniom zachować estetyczny wygląd bez zagnieceń. Z kolei wysokość mebla powinna oscylować wokół 180 cm.

Keno Meble – zabudowa wnęk na zamówienie

W naszej fabryce mebli w Bydgoszczy produkujemy szafy wnękowe na wymiar. Oprócz dostosowania ich wymiarów do wolnego miejsca nadajemy im wygląd spójny ze stylem całego wnętrza. Realizujemy zamówienia na szafy o klasycznym wyglądzie, jak i nowoczesne meble ze wzorami czy grafikami umieszczonymi na skrzydłach drzwi. Wybierając Keno Meble, zyskujesz gwarancję trwałych, najlepszych jakościowo materiałów.

Unia Europejska