Kuchnie mają już nie tylko charakter użytkowy, ale ważny staje się również ich design. Projektując kuchnię na wymiar warto określić jej kolorystykę. W przypadku kuchni otwartej w połączeniu z jadalnią lub salonem, należy wziąć pod uwagę aranżację całej powierzchni. Stonowane barwy, a może jednak nieco kolorowego szaleństwa? To wszystko zależy od preferencji użytkowników! Producenci mebli kuchennych na wymiar mają wiele do zaoferowania. My przedstawiamy najciekawsze połączenia kolorystyczne dla kuchni!

 

Biała kuchnia z elementami drewna

 

To obecnie najpopularniejszy wybór wśród tworzonych kuchni. Wynika to z ponadczasowości tego połączenia. Biała kuchnia z drewnem jest klasyczna, ale też nowoczesna i elegancka.

Stonowane i naturalne odcienie łatwo jest łączyć z innymi materiałami, szczególnie w przypadku kuchni otwartych. Drewno nadaje ciepła wnętrzu, ale też są doskonałą podstawą do łączenia ze złotem, czy beżem. Biel z kolei może mieć wiele odcieni, stąd białe kuchnie często można zaprojektować na wiele sposobów.

 


 

Kuchnia w stylu loftowym - szarość i beton

 

Z pewnością to rozwiązanie sprawdzi się w domach o nowoczesnym i industrialnym wystroju. Szarość nadaje charakteru, ale też może stworzyć wyjątkową aranżację. Beton zazwyczaj stosowany był na ścianach, jednak w kuchniach coraz częściej wykorzystuje się do stołów lub wysp kuchennych. Ciekawym rozwiązaniem mogą być fronty kuchenne imitujące beton.

 


 

Powrót do natury - brąz, beż i czerń

 

Te kolory można łączyć tworząc naturalny charakter kuchni. Doskonale sprawdzi się też stara cegła, drewno, czy nowoczesne metal, szkło lub miedź. Taka kuchnia sprawdzi się również w industrialnych przestrzeniach.

 

Kolorowe szaleństwo - niebieska kuchnia

 

Kolory w kuchni mogą pojawić się zarówno w formie dodatków, jak i elementów głównych. Producenci kuchni na wymiar projektując fronty kuchenne mogą wdrożyć także takie odważne rozwiązania!

Jednak dla tych, którzy lubią częste zmiany sprawdzi się połączenie klasyki z ekstrawaganckimi kolorami. Biała lub szara kuchnia może zostać przełamana niebieskimi dodatkami w postaci krzeseł, kolorowej wyspy, lamp czy wyposażenia.

Eklektyzm w kuchni

 

Kto powiedział, że wszystko musi do siebie pasować? Eklektyczne wnętrza wcale nie muszą być bez gustu - wręcz przeciwnie! Połączenie różnych kolorów, form, czy wzorów może stworzyć ciekawą aranżację. Warto jednak przed wdrożeniem własnych pomysłów poprosić specjalistę - projektanta lub wykonawcę kuchni na wymiar.

 

 

Kuchnie na wymiar - producent w BydgoszczyUnia Europejska