Styl loftowy charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami, surowymi materiałami i przemysłowymi akcentami. Jest to idealna opcja dla osób, które cenią przestrzeń i oryginalność w aranżacji wnętrz. Urządzając mieszkanie w tym stylu, warto zacząć od przemyślenia koncepcji, która pozwoli wyeksponować surowe elementy, ale jednocześnie stworzyć przyjemną atmosferę. Zapoznaj się z naszymi poradami! 

Otwórz przestrzeń! 

Otwarta przestrzeń to kluczowy element stylu loftowego. Możesz zdecydować się na usunięcie ścian dzielących pomieszczenia lub zastosować przesuwne drzwi, które pozwolą na swobodny przepływ światła i powietrza między poszczególnymi strefami mieszkania. To sprawi, że Twoje mieszkanie będzie wydawać się większe i bardziej przestronne. 

Zastosuj surowe materiały 

Betony, cegła, metal — to materiały, które nadają wnętrzom w stylu loftowym charakterystyczny surowy wygląd. Nieotynkowane ściany czy eksponowane belki sufitowe dodają wnętrzu industrialnego uroku, podkreślając jego autentyczność i niepowtarzalny charakter. 

Otwarte półki i regały

Zamiast tradycyjnych szafek i komód, postaw na otwarte półki i regały, które pozwalają na wyeksponowanie kolekcji książek, bibelotów czy sztuki. To doskonały sposób na dodanie osobistego charakteru do wnętrza i wyrażenie własnego stylu.

Meble na wymiar w stylu loftowym 

W aranżacji mieszkania w stylu loftowym kluczową rolę odgrywają meble, które nie tylko muszą być funkcjonalne, ale także wpisywać się w surowy, industrialny charakter przestrzeni. Warto rozważyć zamówienie mebli na wymiar, które idealnie dopasują się do nietypowych wymiarów loftu oraz pozwolą na wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni. Styl loftowy zachęca do stosowania mebli wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno i stal, często w surowej formie bez nadmiernego wykończenia.

Urządzenie mieszkania w stylu loftowym to nie tylko projektowanie przestrzeni — to także tworzenie atmosfery i wyrażanie siebie poprzez wybór odpowiednich elementów wyposażenia i detali. Pamiętaj o zrównoważeniu surowego i przytulnego charakteru, dbając o harmonię i funkcjonalność każdego pomieszczenia. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, stworzysz wnętrze, które będzie zachwycać swoim niepowtarzalnym charakterem i zapraszać do relaksu i wypoczynku!

Unia Europejska