Odciski palców na meblach w kuchni mogą być uciążliwe i powodować, że wyglądają niechlujnie. Niestety szczególnie w kuchni fronty szafek są narażone na pozostałe odciski podczas gotowania. Niezależnie od tego, czy masz drewniane, szklane czy metalowe meble w kuchni, istnieją sposoby, aby je usunąć.

Odciski na drewnianych szafkach - nasze sposoby

Mimo, że na drewnie odciski nie będą bardzo widoczne, to jednak mogą się pojawić. Często to zależy od koloru drewna oraz jego wykonania. Aby usunąć odciski, spróbuj jednej z poniższych metod:

  • Przygotuj łagodny roztwór mydła i ciepłej wody. Możesz użyć delikatnego płynu do mycia naczyń. Zwilż miękką szmatkę w roztworze.
  • Delikatnie przetrzyj powierzchnię mebla, na której widzisz odciski palców. Unikaj nadmiernego moczenia drewna.
  • Następnie wytrzyj powierzchnię suchą i miękką szmatką. Jeśli drewno jest wrażliwe na wilgoć, ważne jest, aby nie zostawiać go wilgotnego.
  • Jeśli odciski palców są trudne do usunięcia, możesz spróbować pasty z octu i oleju roślinnego. Wymieszaj niewielką ilość octu i oleju, nałóż pastę na odciski i delikatnie pocieraj. Następnie przetrzyj mebel suchą szmatką.

Sposób na laminat i wysoki połysk - usuwanie odcisków palców

Meble kuchenne z laminatu lub o wysokim połysku są elegancke, ale odciski palców na tych powierzchniach są szczególnie widoczne. Oto, jak zadbać o czystość tych mebli:

  • Przygotuj roztwór octu i wody (w proporcji 1:1) lub specjalny środek do czyszczenia powierzchni kuchennych.
  • Zwilż miękką szmatkę w roztworze i delikatnie przetrzyj powierzchnię mebla, aby usunąć odciski palców.
  • Następnie wytrzyj mebel suchą i miękką szmatką, aby pozostawić go lśniącym i czystym.

 

Meble kuchenne na wymiar w Bydgoszczy - projekt, wykonanie i montażUnia Europejska