Wybór frontów do kuchni to jedna z pierwszych decyzji, która będzie miała wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Fronty możemy podzielić ze względu na materiały, z jakich zostały wykonane, a także kształt. Dobrze dobrane fronty nie tylko podkreślą charakter kuchni, ale również służą przez wiele lat, ciesząc oko nienagannym wyglądem. Warto więc dobrze przemyśleć swoją decyzję. Poniżej zebraliśmy kilka kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kształtu frontów kuchennych.

Podział frontów meblowych

Fronty meblowe ze względu na materiały dzielą się na drewniane, fornirowane oraz fronty lakierowane. Inny podział frontów meblowych, na którym dzisiaj chcielibyśmy się skupić, to podział ze względu na kształt frontów. W tej grupie wyróżniamy fronty:

  • pełne (mydełkowe),
  • gięte,
  • rzeźbione,
  • witryny.

Fronty pełne – ponadczasowa klasyka

Fronty pełne to wszystkim nam znane zwykłe fronty meblowe. Charakteryzują się gładką powierzchnią oraz lekko zaokrąglonymi, ściętymi bokami. Fronty pełne drewniane sprawdzą się w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym, natomiast frontów lakierowanych na wysoki połysk nie może zabraknąć w nowoczesnych kuchniach w stylu glamour. Niezależnie od wyboru materiału, fronty pełne są łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego będą się świetnie prezentowały przez wiele lat.

Fronty gięte – vintage w nowoczesnym wydaniu

Fronty gięte stosuje się w szafkach narożnych. Ich cechą charakterystyczną są wygięte drzwiczki meblowe, które mogą być wklęsłe bądź wypukłe. Z powodzeniem stosuje się na ich powierzchni również wzory ryfli.

Fronty rzeźbione – mnogość rustykalnych zdobień

Fronty rzeźbione to zdobione drewniane fronty, których liczba wzorów jest nieograniczona. Możemy wybrać spośród ciemnych lub jasnych kolorów, z widocznymi słojami drzew lub dekoracyjnymi uchwytami. Należy jednak wziąć pod uwagę, że przez wzgląd na ich dekoracyjny wygląd i nierówną powierzchnię trzeba będzie poświęcić więcej uwagi i czasu na czyszczenie.

Witryny ze szprosami – stylowe fronty szklane

Witryny to fronty z przeszkleniami, które zazwyczaj stosuje się w szafkach wiszących i kredensach. Witryny mogą zostać wzbogacone o szprosy, czyli dekoracyjne listewki, które dzielą szybę na kilka mniejszych części, nadając meblowi eleganckiego wyglądu.

Wybierając rodzaj frontów warto skonsultować się z projektantem wnętrz lub specjalistami od kuchni z Keno Meble, którzy udzielą fachowej rady, byś miał pewność, że twój wybór będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem dla twojej kuchni.

Unia Europejska