Zadowolenie klientów z hotelu zależy nie tylko od standardu obsługi oraz ilości udogodnień. Niezwykle istotny jest również komfort i wyposażenie pokoju. Hotelowe cztery kąty mają bowiem sprawić, byśmy przebywając w nich poczuli się jak we własnym domu. Odpowiednio skonstruowane meble wysokiej jakości to nieodłączny element każdego hotelowego wnętrza. Czym powinny charakteryzować się dobre meble hotelowe? Zapraszamy do lektury! 

Czym powinny się wyróżniać porządne meble hotelowe?

Meble hotelowe są używane codziennie, a każdego dnia w pokoju przebywa inna osoba. Ze względu na wysoką eksploatację meble powinny wyróżniać się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Materiał, z jakich są one wykonane, spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy będzie wysokiej jakości oraz odporny na uszkodzenia. Mowa tutaj o wszelkich otarciach, naderwaniach materiału, zarysowaniach czy pęknięciach w wyniku działania wysokich temperatur.

Meble powinny odpowiadać na potrzeby gości, dlatego nie mniej istotna jest kwestia ich funkcjonalności. Układ całego wyposażenia i rozmieszczenie poszczególnych mebli w hotelowym pokoju musi zostać uprzednio dobrze przemyślany, aby tworzył spójną całość, a wszystkie niezbędne rzeczy były zawsze pod ręką.

Estetyka mebli hotelowych

Wyposażenie pomieszczeń hotelowych musi sprostać wymaganiom setkom, a nawet tysiącom gości. Niezwykle trudno jest trafić w gusta tak wielu osób, zwłaszcza że aranżacja wszystkich pokojów powinna ze sobą współgrać.

Pokój hotelowy i jego wyposażenie powinny zachwycać już od pierwszego spojrzenia. Meble należy dobrać zgodnie z panującymi trendami, aby efekt był dopracowany nawet w najdrobniejszym szczególe.

Dobrze jest już na samym początku wybrać styl wnętrza i nawiązywać do niego w każdym kolejnym pomieszczeniu. Najczęściej wybierany jest styl nowoczesny bądź klasyczny. Wystrój powinien jednak zależeć przede wszystkim od grupy docelowej – hotel przyjmujący klientów biznesowych powinien być inaczej wyposażony niż ten, który przyjmuje do siebie rodziny z dziećmi. 


Meble hotelowe na zamówienie

Nasza firma Keno-Meble wykonuje meble na wymiar na zamówienie. Zrealizowaliśmy produkcję wyposażenia dla luksusowego hotelu butikowego w pałacu. Zaprojektowaliśmy odpowiednie rozwiązania w oparciu o blaty z wysokiej jakości z naturalnego kamienia. Fronty mebli wyróżniliśmy lakierem na wysoki połysk, nadającym całości luksusowego charakteru.


 Zobacz więcej zdjęć z naszych realizacji dla hotelu


 

Unia Europejska