W momencie urządzania pokoju dziecięcego wybór odpowiednich mebli to kluczowy krok, który wpłynie zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność przestrzeni. Często zastanawiamy się, czy lepiej postawić na kolorowe łóżko, szafy czy półki, które przyciągną uwagę dziecka, czy też wybrać stonowane, uniwersalne meble, które będą pasować do różnych aranżacji wnętrz. Zarówno kolorowe, jak i stonowane meble mają swoje zalety!

Kolorowe meble do pokoju dziecięcego

Kolorowe meble są doskonałym sposobem na stworzenie przyjaznej i radosnej atmosfery w pokoju dziecka. Jasne i intensywne kolory mogą pobudzać wyobraźnię oraz kreatywność maluchów, tworząc przestrzeń pełną energii i radości. Dodatkowo, kolorowe meble mogą być świetnym elementem dekoracyjnym, który nadaje charakteru całemu pomieszczeniu. Dziecięce łóżka w różnych odcieniach, kolorowe szafki czy regały wesoło urozmaicą wnętrze, nadając mu wyjątkowego uroku. 

 

Stonowane meble w pokoju dziecka

Z drugiej strony, stonowane meble charakteryzują się uniwersalnym designem, który pasuje do różnych stylów aranżacyjnych. Można je łatwo dostosować do ewentualnych zmian wystroju pokoju w przyszłości. Meble w neutralnych kolorach, takich jak biel, szarość czy beż, tworzą spokojną atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi i skupieniu. Stonowane łóżko czy półki mogą być świetną bazą dla kolorowych dodatków, takich jak poduszki, zasłony czy dywany, które łatwo można zmieniać wraz z rosnącymi zainteresowaniami dziecka.

Meble na wymiar do pokoju dziecka 

Nie można zapomnieć o możliwości wykonania mebli na wymiar do pokoju dziecięcego. Meble dostosowane do wymiarów pomieszczenia pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni, eliminując marnowanie miejsca i tworząc funkcjonalne rozwiązania dostosowane do codziennych potrzeb malucha. Meble na wymiar pozwalają na realizację nietypowych pomysłów projektowych oraz wykorzystanie materiałów i kolorów dopasowanych do gustu i preferencji dziecka oraz rodziców.

Podsumowując, wybór między kolorowymi a stonowanymi meblami do pokoju dziecięcego zależy głównie od indywidualnych preferencji oraz charakteru pomieszczenia. Bez względu na to, czy postawisz na intensywne kolory czy też neutralne odcienie, warto rozważyć wykonanie mebli na wymiar, które pozwolą stworzyć wyjątkową i funkcjonalną przestrzeń dopasowaną do potrzeb malucha oraz całej rodziny.

Unia Europejska