Mała kuchnia to szczególnie problematyczne pomieszczenie do umeblowania. Najczęstszym rozwiązaniem jest zamówienie mebli kuchennych na wymiar. To właśnie dzięki nim możesz wyposażyć swoją kuchnię w niezbędną zabudowę, która umożliwi przechowywanie zastawy stołowej i akcesoriów kuchennych. Na jakie rozwiązania się zdecydować? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Brak miejsca w małej kuchni – rozwiązania

W pierwszej kolejności podczas przekazywania wytycznych osobie, która będzie projektować naszą małą kuchnię, musimy zastanowić się, czego dokładnie potrzebujemy. W skład nowoczesnej kuchni wchodzą takie urządzenia, jak:

  • zmywarka,
  • piekarnik,
  • indukcja/kuchenka gazowa,
  • mikrofala,
  • ekspres do kawy,
  • lodówka.

Projektując przestrzeń naszej kuchni pod względem mebli warto przemyśleć, które z powyższych urządzeń znajdą się w naszej kuchni. Zmywarkę, piekarnik, mikrofalę oraz lodówkę możemy zabudować, co zwiększy możliwości aranżacyjne kuchni. Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie przestrzeni w 100%. O czym mowa? Projektanci mebli kuchennych na wymiar bez problemu wykorzystają każdy wolny centymetr ścian lub podłóg, aby wnętrze było ergonomiczne i pomieściło wszystkie potrzebne w kuchni akcesoria.


 Sprawdź ofertę mebli kuchennych na wymiar od Keno Meble


Aktualne trendy w małych kuchniach. Czym się sugerować?

Meble kuchenne na wymiar są projektowane tak, aby domownicy byli zadowoleni z ich designu i funkcjonalności. 

Świetnym rozwiązaniem do małej kuchni jest zabudowa pod sufit lub ciąg głębokich dolnych szafek. 

Aby optycznie powiększyć kuchnię, należy zadbać o odpowiednią kolorystykę. Jasne kolory sprawią, że pomieszczenie będzie zdawało się większe. Fronty szafek wykonane z materiałów odbijających światło, lakierowane na wysoki połysk, optycznie zwielokrotnią przestrzeń. Podobny efekt możemy uzyskać dzięki frontom wykonanym ze szkła. Szafki dodatkowo podświetlane od środka nadadzą wnętrzu lekkości.

Meble kuchenne na wymiar zaprojektowane w odpowiedni sposób w połączeniu z profesjonalnie dobranym oświetleniem zmienią kuchnię w miejsce, w którym wręcz chce się przebywać!

Unia Europejska