Panele tapicerowane to przytulna ozdoba wnętrza, która wciąż zyskuje na popularności. Sposobów na ich aranżację jest wiele, a korzysta się z nich już nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w budynkach handlowych, usługowych czy biurach. Jakie funkcje mogą pełnić panele tapicerowane i dlaczego warto je uwzględnić podczas projektowania wnętrza? Zachęcamy do lektury!

Dlaczego warto zamontować panele tapicerowane w swoim domu?

Panele tapicerowane mogą wyglądać różnie w zależności od tego, jaki jest pożądany przez nas kształt, wielkość, a także materiał obicia. Biorąc pod uwagę ich uniwersalność, znajdą one swoje zastosowanie w każdym wnętrzu, niezależnie od jego stylu. Dzięki panelom ściennym zyskujemy przytulne pomieszczenie z dodatkową ozdobą.

Przykłady zastosowań paneli ściennych

Sprawdzą się one w przedpokoju na ścianie bądź jako siedzisko z funkcją wieszaka na odzież wierzchnią. Dzięki możliwości wyboru koloru tapicerki panele można dopasować do wystroju, w którym będą pełniły funkcję estetycznej ozdoby. Jednak panele ścienne najczęściej spotkać można na ścianach w sypialni za łóżkiem, gdzie pełnią funkcję zagłówków. Panele ścienne mają również właściwości tłumiące dźwięk. Niwelują zarówno pogłos pochodzący z zewnątrz, jak i zapewniają wyciszenie w pomieszczeniu.

Zamontowanie paneli ściennych w pokoju dziecka to świetne rozwiązanie dla bezpieczeństwa małych urwisów. Zabezpieczą one ścianę oraz ochronią dziecko podczas zabaw.

Sposoby montażu paneli ściennych 

Są dwa sposoby montażu tapicerowanych paneli ściennych:

  • montaż z wykorzystaniem kleju,
  • montaż z wykorzystaniem rzepów.

Aby cieszyć się zadowalającym efektem, warto zlecić zaprojektowanie paneli tapicerowanych specjalistom. W Keno Meble wykonamy projekt i zadbamy o najmniejszy szczegół, mając na uwadze preferencje klienta.

Unia Europejska