Meble z ryflowanymi frontami zyskały na popularności wśród miłośników minimalistycznego designu ze względu na niebanalny wygląd, który zmienia oblicze całej aranżacji. W przeciwieństwie do jednolitych frontów ryflowane elementy są wyraziste i spójne jednocześnie. Pionowe bądź poziome rowki na powierzchni szafek zachowują prostotę formy, nadając wnętrzu elegancji oraz przyciągając uwagę. Jak wybrać ryflowane fronty do swojej kuchni? Tego dowiesz się z naszego krótkiego poradnika.

Ryflowane fronty – minimalizm z wyrazistymi detalami

Ryflowane powierzchnie mebli kuchennych łączą w sobie minimalistyczny wygląd oraz dekoracyjny charakter, nie przytłaczając wnętrza swoją teksturą. Rowki znajdujące się na frontach są doskonałym wyborem, jeśli zależy nam na zdobieniach, które stworzą przytulną przestrzeń bez konieczności wprowadzania niepotrzebnych dodatków. Ryflowane fronty sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których dominują jednolite kolory czy materiały.

Funkcjonalność frontów ryflowanych

Ryflowane meble kuchenne mogą łatwo zbierać kurz, co wymaga częstszego przecierania, ale równocześnie na ich powierzchni drobne zabrudzenia czy odciski palców są mniej widoczne, niż na gładkich frontach. Meble ryflowane zatem wymagają nieco więcej uwagi w kwestii utrzymania czystości, jednak dzięki regularnemu czyszczeniu meble cieszą oko swoim świetnym wyglądem przez długie lata. Wystarczy przecierać fronty wilgotną ściereczką, aby usunąć powierzchniowe zabrudzenia, a w przypadku bardziej uporczywych plam można użyć delikatnych środków czyszczących. Do czyszczenia rowków z brudu sprawdzi się miękka szczoteczka do zębów.

Ryflowane meble  – must have nowoczesnej kuchni

Ryflowane fronty są często wybierane do nowoczesnych wnętrz, jednak sprawdzą się również w klasycznych  aranżacjach. Ze względu na możliwość wyboru koloru, rodzaju drewna czy szerokości rowków, można osiągnąć różnorodne efekty. Ryflowane fronty mebli można również łączyć z frontami gładkimi o matowym wykończeniu lub na wysoki połysk.

Unia Europejska