W nowoczesnych domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach architekci wnętrz stawiają na kuchnie z aneksem kuchennym. Jest to rozwiązanie, które z pewnością pokochają miłośnicy otwartych przestrzeni. Jak urządzić kuchnię, żeby zachowała spójną estetykę z salonem, nie tracąc przy tym na funkcjonalności? Niezbędne mogą się okazać meble kuchenne na wymiar, dopasowane do dostępnej przestrzeni. Zapoznaj się z naszymi poradami i urządź swój ergonomiczny aneks kuchenny marzeń.

Funkcjonalność i ergonomia 

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, tak aby móc się swobodnie po niej poruszać, a przygotowywanie posiłków przebiegało sprawnie. Odpowiednie meble zadbają także o porządek i organizację wyposażenia, a wyspa kuchenna na wymiar świetnie nada się do małych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na dodatkowy stół lub blat. Więcej o wyspach kuchennych przeczytasz tutaj.

Jak zachować spójność między salonem a kuchnią?

Tak naprawdę to od nas zależy, czy chcemy zachować spójność między tymi dwiema strefami. Jeżeli chcemy, aby kuchnia oraz salon wzajemnie się uzupełniały, to powinny być one urządzone w identycznym stylu i kolorystyce. 

Natomiast jeżeli chcemy, aby kuchnia wyróżniała się od salonu, a któreś z tych pomieszczeń było mocniej zaakcentowane, wtedy warto oddzielić strefę gotowania od strefy odpoczynku. 


Sprawdź naszą ofertę nowoczesnych mebli kuchennych na wymiar


Unia Europejska