Ściana za łóżkiem jest często zaniedbywaną strefą podczas urządzenia wnętrza sypialni. To duży błąd! Pełni ona nie tylko funkcję tła, ale często nadaje całości charakteru, a jej dekoracja może także ochronić ścianę przed zniszczeniem, wyciszyć, a nawet ocieplić pomieszczenie. Warto tę ścianę wykończyć zupełnie innym materiałem niż resztę sypialni. Przedstawiamy kilka naszych propozycji na wykończenie ściany za łóżkiem.

Przytulny klimat dzięki ścianie z drewna lub forniru

Drewno jest materiałem uniwersalnym, który będzie pasował zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Drewno ociepla pomieszczenie, tworząc nieco bardziej przytulny klimat. Wybierając ten materiał wykończeniowy mamy naprawdę spore pole do popisu. Drewno występuje w wielu wzorach, kolorach, a każdy gatunek ma inną fakturę. Do wyboru mamy:

  • panele drewnopochodne, 
  • panele laminowane,
  • fornir,
  • surowe deski,
  • płyty wiórowe.

Dekoracyjna tapeta za łóżkiem

Tapeta jest materiałem, który nie wymaga dużych nakładów pracy ani pieniędzy. Jest to jeden z najszybszych sposobów na zmianę aranżacji wnętrza. Obecnie popularne są tapety z motywem roślinnym, bogate we wzory geometryczne lub te ciemne i gładkie. Na rynku znaleźć możemy m.in. tapety tekstylne, papierowe, produkty z winylu bądź włókna szklanego. Za ich pomocą skutecznie i tanio możemy zamaskować niedoskonałości ściany oraz zapewnić lepszą akustykę, tak aby cieszyć się spokojnym, niczym nieprzerwanym snem.

Ściana z paneli tapicerowanych

Tapicerowane panele ścienne pełną szereg przydatnych funkcji. Sprawdzą się jako oparcie nad łóżkiem, a w pokoju dziecięcym zapewnią bezpieczeństwo pociech podczas zabawy. Za ich pomocą można też poprawić izolację akustyczną. Świętnie się prezentują we wnętrzach urządzonych w dowolnym stylu, są miłe w dotyku i mamy możliwość stworzenia za ich pomocą wybranej przez siebie kompozycji.

Zabudowa ściany w małej sypialni

Zabudowę ściany za łóżkiem to rozwiązanie, które zazwyczaj stosuje się w małych sypialniach. Zabudowa na wymiar pomieści pościel, ręczniki lub książki. We wnęce natomiast można zastosować panele tapicerowane bądź płytę fornirową.

Unia Europejska