Płyty indukcyjne powoli wypierają swoje poprzedniczki, czyli kuchenki gazowe. Są nie tylko bardziej intuicyjne, ale także łatwiejsze do utrzymania w czystości. Systemy BORA dostępne w Keno Meble to połączenie wysokiej jakości płyt indukcyjnych z wyciągami oparów. Aby ten niezwykły duet był niezawodny przez wiele lat należy o niego dbać. Jak więc wyczyścić płytę indukcyjną, aby wyglądała jak nowa i nie zarysować jej powierzchni? Oto nasze sprawdzone sposoby!

Czym są systemy BORA?

Systemy BORA składają się z płyty indukcyjnej z polami grzewczymi o pełnej powierzchni połączonej z wyciągiem oparów. Zaawansowane odprowadzanie oparów kuchennych na zewnątrz przebiega sprawnie i bezgłośnie, dzięki czemu gotowanie staje się znacznie bardziej przyjemne. 

Regularne czyszczenie to klucz do długotrwałego działania

Płyty indukcyjne są proste w obsłudze i w utrzymaniu czystości. Jednakże, aby działały bez zarzutu przez wiele lat, wymagają regularnego czyszczenia. Aby zachowały swoją jakość i estetyczny wygląd należy je wyczyścić po każdym użyciu. Do tego celu stosujemy delikatne, ale skuteczne środki do usuwania uporczywych zabrudzeń.

Po zakończeniu gotowania, wyłączeniu indukcji oraz jej ostygnięciu, należy delikatnie przetrzeć powierzchnię płyty wilgotną szmatką lub miękką częścią gąbki, aby usunąć resztki jedzenia i tłuste plamy. Dzięki regularnemu czyszczeniu unikniemy powstania trudniejszych do usunięcia zabrudzeń.

Wskazówki dotyczące czyszczenia indukcji

Czym umyć indukcję, kiedy na jej powierzchni powstaną zaschnięte resztki jedzenia i tłuszczu, a wilgotna gąbka nie wystarcza? Wtedy warto kupić specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji płyt indukcyjnych. Świetnym, domowym roztworem jest również mała ilość octu rozcieńczonego w wodzie, a także płyn do szyb.

Pamiętaj, aby nie skrobać indukcji metalowymi narzędziami, które mogą porysować powierzchnię płyty. Odczekaj także, aż płyta się ostygnie, zanim przystąpisz do czyszczenia. Nagła zmiana temperatury może uszkodził powierzchnię indukcji. 

Większość nowoczesnych płyt indukcyjnych ma już wbudowane zabezpieczenia, dzięki którym urządzenie automatycznie się wyłącza, gdy z garnka zaczyna się wydobywać płyn.

Unia Europejska