Nowoczesne kuchnie to piękno i funkcjonalność w jednym. Takie połączenie sprawi, że przestrzeń kuchenna będzie ergonomiczna, jednak nie straci ona walorów estetycznych. Zaczyna się już odchodzić od tradycyjnych kuchenek gazowych na rzecz minimalistycznych płyt indukcyjnych. Jak poprawić organizację przestrzeni kuchennej, gdy płyta indukcyjna zajmuje znaczną część blatu roboczego? Rozwiązaniem są szafki z głębokimi szufladami lub wyspy kuchenne. Sprawdź, które rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie.

Płyty indukcyjne – rodzaje i zasada działania 

Działanie płyty indukcyjnej opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych. Taka płyta wytwarza ciepło wyłącznie w miejscu postawienia naczynia, nie nagrzewając całej powierzchni płyty. Jest to doskonałe zabezpieczenie przed ryzykiem poparzenia (zwłaszcza u dzieci). Więcej o wadach i zaletach płyt indukcyjnych przeczytasz tutaj

Płyty indukcyjne różnią się między sobą przede wszystkim kształtem oraz liczbą palników. Zazwyczaj indukcje mają cztery palniki, choć zdarzają się też takie, mające 2 bądź 3 palniki o kształcie koła, kwadratu czy prostokąta. Od liczby palników będzie więc zależeć rozmiar płyty indykcyjnej. Standardowe wymiary płyty to 59/60 cm × 52 cm. Płyty z dwoma palnikami mogą mieć długość boku 30 cm, są więc stworzone do małych mieszkań. Te największe zaś mogą osiągać nawet do 90 cm. 

Szafka pod płytę indukcyjną

Przestrzeń pod płytą indukcyjną można zagospodarować w taki sposób, że zyskamy wolne miejsce do przechowywania sztućców, naczyń czy innych sprzętów kuchennych, zależnie od pojemności szuflad. Szafkę pod płytę indukcyjną możemy dopasować do szafek dolnych i innych mebli pod zabudowę, wybierając opcję zamówienia mebli kuchennych na wymiar. Projektanci mogą uwzględnić również piekarnik. Jeśli jednak chcemy, aby płyta była umiejscowiona niezależnie od piekarnika, warto zdecydować się na wyspę kuchenną

Keno x BORA – indukcyjna płyta grzewcza 

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki BORA. W swojej ofercie proponujemy systemy BORA, a w nich indukcyjne płyty grzewcze ze zintegrowanym wyciągiem oparów. Płyty indukcyjne mają wbudowane klasyczne gałki i/oraz dotykowy wyświetlacz LED. Wybrany poziom mocy oraz funkcja pracy płyty są wyświetlane bezpośrednio na płycie grzewczej. Sama płyta jest całkowicie płaska o minimalistycznym wzornictwie, dlatego płyta kuchenna z wyciągiem BORA doskonale będzie współgrać z każdą nowoczesną architekturą kuchni.

Unia Europejska