O tym, że szkło jest materiałem ponadczasowym – nikomu nie trzeba przypominać. Wiedzą o tym doskonale projektanci wnętrz i architekci, którzy z powodzeniem stosują to tworzywo wszędzie tam, gdzie pożądana jest elegancja, lekkość i przestronność. Potencjał, jaki drzemie we szkle, można w efektowny sposób wyeksponować w małych wnętrzach, do których chcemy wpuścić więcej naturalnego światła, jednocześnie optycznie powiększając przestrzeń i maksymalnie wykorzystując dostępny metraż. Dzisiaj skupimy się na korzyściach, które niesie za sobą zastosowanie szklanych frontów.

Mnogość zastosowań szklanych frontów

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szklane fronty? Wszędzie tam, gdzie tylko zechcemy. Szkło jest na tyle uniwersalnym materiałem, że doskonale komponuje się zarówno z drewnem, jak i metalem czy naturalnym kamieniem. Niezależnie więc od tego, w jakim stylu chcemy zaaranżować dane pomieszczenie – wybór szklanych frontów będzie strzałem w dziesiątkę. 

Czy szklane fronty to bezpieczny wybór w pokoju dziecka?

Szkło hartowane lub laminowane jest znacznie bardziej wytrzymałe i trudniejsze do zbicia. W przypadku ewentualnego uszkodzenia dodatkowe folie zabezpieczające wzmacniają powierzchnię szkła i zapobiegają rozsypywaniu się odłamków. Szklane fronty cechują się również dużą odpornością na zarysowania i odpryski. Z tych powodów mogą one być bez obaw stosowane w pokoju dziecka. 

Łatwość w utrzymaniu czystości

Szklane fronty nie bez powodu najczęściej wybierane są do kuchni – w ich powierzchnię nie wnikają tłuszcze ani woda. Są odporne na działanie wilgoci, a jeśli pojawią się na nich plamy, wystarczy przetrzeć fronty płynem do szyb lub wilgotną ściereczką. 

Fronty z LED-owym podświetleniem, które przyciągną wzrok

W zależności od wzoru czy koloru szkła, a także pozostałych materiałów mebli, możemy uzyskać zarówno minimalistyczny akcent w klasycznej kuchni, jak i luksusowe wnętrze urządzone w stylu glamour. 

Jeżeli chcemy wyeksponować zawartość półek, warto postawić na przeszklone półki i LED-owe podświetlenie, które przyciągną wzrok i powiększy wnętrze, odbijając światło.

Unia Europejska