Czym zaskoczą nas trendy wnętrzarskie w 2023 roku? Z pewnością znajdzie się miejsce na klasykę, ale również nie zabraknie efektownych, a takżewyrazistych nowości. Jedno jest pewne — każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł stworzyć wnętrze, które będzie jednocześnie przytulne oraz stylowe. Sprawdź, czym się kierować, aranżując swoje mieszkanie w 2023 roku!

Rok kolorów i designerskich detali

W modzie będą intensywne kolory, takie jak ciemny fiolet czy butelkowa zieleń. To, co się nie zmieni, to zamiłowanie do loftowego stylu, w którym króluje beton architektoniczny, dodatki stworzone z naturalnego drewna, a także złote oraz srebrne akcenty. O nieco bardziej przytulny charakter zadbają z kolei odcienie beżu i bieli.

Tapicerowane meble w intensywnych kolorach

Meble tapicerowane w różnych kolorach to pewnik nadchodzącego roku. Jakie kolory materiałów będą najchętniej wykorzystywane przez projektantów wnętrz oraz producentów mebli? Przede wszystkim odcienie:

  • granatu,
  • szafiru,
  • szmaragdu,
  • koloru musztardowego,
  • pudrowego różu,
  • Intensywnego fioletu.

Projektanci będą stawiali na funkcjonalność i design, czyli to, co powinny w sobie łączyć meble na wymiar. Z jednej strony kusić będą meble w kolorze antracytu, a z drugiej nieco spokojniejsze białe lub drewniane meble. Liczyć się będzie kontrast między meblami a tapicerką czy kolorem ścian.

A jakie detale i dodatki?

Jeśli zaś chodzi o dodatki, tutaj możemy puścić wodze naszej fantazji. Niestandardowe kształty czy materiały będą strzałem w dziesiątkę. 

Przedłuży się także trend z poprzedniego roku, a mianowicie motyw roślinny, o którym więcej pisaliśmy tutaj. Warto więc rozejrzeć się za stolikiem wykonanym z plastra drzewa z widocznymi słojami oraz wybierać materiały z roślinnymi wzorami. 

Unia Europejska