Wraz z nadejściem 2024 roku, świat designu wnętrz i meblarstwa wita nowe trendy, które odzwierciedlają zmieniające się gusta i potrzeby konsumentów. Od odważnych kolorów po zrównoważone materiały – oto przegląd najgorętszych trendów w branży meblarstwa na rok 2024! 

Ekologiczne materiały 

W odpowiedzi na rosnącą świadomość ekologiczną, producenci mebli coraz częściej sięgają po zrównoważone materiały. Recyklingowane tworzywa i biodegradowalne tkaniny to tylko niektóre z opcji, które zyskują na popularności. Użytkownicy coraz bardziej cenią meble, które są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale również przyjazne dla środowiska

Powrót do natury

Naturalne materiały takie jak drewno, kamień czy bambus nadal cieszą się popularnością. Ich autentyczność i trwałość sprawiają, że idealnie wpisują się w potrzeby współczesnych wnętrz. Meble wykonane z naturalnych materiałów często cechują się unikatowym wyglądem, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność.

Odważne kolory

Chociaż neutralne barwy pozostają popularne, coraz więcej producentów eksperymentuje z odważnymi i żywymi kolorami. Głębokie błękity, intensywne zielenie oraz ciepłe odcienie czerwieni i pomarańczy pojawiają się zarówno w tapicerce, jak i w wykończeniach mebli.

Wzory i tekstury

W 2024 roku zauważamy również trend wzorzystych mebli. Geometryczne wzory, abstrakcyjne motywy oraz różnorodne faktury dodają meblom charakteru i głębi. Połączenie różnych tekstur i wzorów jest coraz bardziej popularne.

Modułowość i wielofunkcyjność

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na elastyczność i oszczędność miejsca, producenci mebli oferują coraz więcej rozwiązań modułowych i wielofunkcyjnych. Meble, które można łatwo przekształcić i dostosować do zmieniających się potrzeb, są idealne dla dynamicznych, współczesnych przestrzeni życiowych.

Minimalizm w nowej odsłonie

Minimalizm nadal pozostaje w modzie, ale w 2024 roku ewoluuje w kierunku „ciepłego minimalizmu”. Ta nowa interpretacja skupia się na prostych formach, ale dodaje więcej ciepła i przytulności poprzez użycie naturalnych materiałów i miękkich tkanin.

Rok 2024 przynosi ze sobą ekscytujące zmiany w świecie meblarstwa. Trendy te odzwierciedlają rosnącą świadomość ekologiczną, potrzebę adaptacji do dynamicznych przestrzeni życiowych oraz pragnienie połączenia estetyki z funkcjonalnością. Wybierając meble, pamiętajmy, aby dostosować je do indywidualnego stylu życia i osobistych preferencji. 

Unia Europejska