Podczas podejmowania decyzji o zakupie mebli nie koncentrujemy się często na detalach, lecz na samej bryle, jej wyglądzie i funkcjonalności. Jest to duży błąd. Te same meble będą się prezentowały inaczej, mając ozdobne gałki, a inaczej będąc wyposażone w proste i minimalistyczne uchwyty. W jaki sposób należy dobierać uchwyty do szaf? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule, zachęcamy do lektury! 

Po co są uchwyty w meblach?

Uchwyty do mebli to funkcjonalny element każdej szafy. Dzięki nim możemy z lekkością otworzyć szufladę, nie pozostawiając brudnych odcisków na frontach (zwłaszcza w przypadku mebli kuchennych).

Uchwyty meblowe pełnią też rolę ozdobników, podkreślających aranżację wnętrza niewielkim nakładem pieniędzy. W nowoczesnych aranżacjach nie może zabraknąć stylowych uchwytów wpuszczanych, krawędziowych lub relingowych. 

Za pomocą uchwytów możemy nadać drugie życie starym meblom. Na początku warto jest określić, jaką stylistykę mebli chcemy otrzymać. Na tej podstawie dobieramy uchwyty do mebli. Ozdobne gałki będą pasowały do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym. Z kolei minimalistyczne gałki żeliwne czy drewniane sprawdzą się jako uzupełnienie mebli w stylu prowansalskim.

Uchwyty do mebli, a styl wnętrza 

Wnętrze w stylu glamour. Pomieszczenia urządzone w tej konwencji wyróżniają się tym, że kładzie się nacisk na detale, m.in. fronty mebli wraz z uchwytami. Strzałem w aranżacyjną dziesiątkę będą uchwyty relingowe lub gałki, szczególnie te w odcieniach złota lub srebra, a także pokryte kryształkami. 

Minimalizm stylu loftowego. Wciąż jeden z najchętniej wybieranych stylów przez projektantów wnętrz. Cechy szczególne loftu to surowy minimalizm. Uchwyty szafek w pomieszczeniach urządzonych w tym stylu mogą być wykonane z metalu, drewna bądź ceramiki. Najczęściej spotkać można uchwyty relingowe, zwłaszcza w kolorze miedzianym lub czarnym. Gałki bądź uchwyty wykonane z naturalnych surowców podkreślą prostotę stylu loftowego oraz industrialnego.

Unia Europejska