Jednym z popularnych rozwiązań aranżacji wnętrz mieszkań i domów jest salon z aneksem kuchennym. Daje on szerokie pole do popisu wszystkim miłośnikom otwartych przestrzeni, bowiem to nie lada wyzwanie, aby całość zachowała swą funkcjonalność oraz estetykę. Kluczowy będzie zatem wybór odpowiedniego wyposażenia, dopasowanego rozmiarem do wielkości Waszej wnęki. Zapoznaj się z naszą ofertą nowoczesnych mebli kuchennych na wymiar.

Funkcjonalność i wygoda 

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, tak aby móc się swobodnie po niej poruszać, a przygotowywanie posiłków przebiegało sprawnie. Odpowiednie meble zadbają także o porządek i organizację wyposażenia, a wyspa kuchenna na wymiar świetnie nada się do małych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na dodatkowy stół lub blat. 

Jak połączyć ze sobą dwie strefy? 

Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Jeżeli chcesz zachować spójność, to kuchnia oraz salon powinny być urządzone w podobnym stylu oraz kolorystyce. Warto oddzielić strefę gotowania od strefy odpoczynku. Jeśli nie lubimy, kiedy goście siedzący w salonie przyglądają się nam podczas przygotowywania posiłków, możemy postawić sofę tyłem do części kuchennej. Pamiętaj też o dbaniu o czystość – nieporządek w kuchni jest widoczny w salonie. 
 

Jeśli szukasz inspiracji lub gotowych rozwiązań, sprawdź naszą ofertę nowoczesnych mebli kuchennych na wymiar

Unia Europejska