Za nami pierwszy dzień wiosny, czas porządków i zmian. Jeżeli nie mamy ochoty ani budżetu na rewolucyjny remont całego mieszkania, warto pochylić się nad decyzją zmiany na przykład mebli kuchennych, które potrafią zmienić oblicze całego pomieszczenia. Odpowiednia zabudowa na wymiar pomoże nam w utrzymaniu czystości, a także sprosta gustom każdego perfekcjonisty.

Od czego zacząć wiosenne zmiany?

Na początku zastanówmy się, co będzie się znajdować w naszej kuchni i co chcemy w niej zostawić. Zdarza się, że nasz aktualny sprzęt AGD taki jak lodówka czy mikrofala wpasowuje się w naszą przyszłą koncepcję.

Kolejnym etapem na drodze do zmian jest zastanowienie się, w jakim stylu powinny być zaprojektowane meble. Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu oraz jest to jedno z najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń naszego domu, więc powinniśmy czuć się w nim komfortowo.

Następnym krokiem jest wybór kolorystyki naszych mebli kuchennych. Ma ona wielkie znaczenie, ponieważ źle dobrana, może psuć całokształt naszego projektu. Pod uwagę powinniśmy brać takie rzeczy jak czas, który możemy poświęcić na sprzątanie. Jasne meble kuchenne mają większą tendencję do zbierania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Uwzględnijmy także aranżację kuchni pod względem kierunków geograficznych. Gdy gotujemy głównie w południe i wieczorami, a nasza kuchnia nie ma okna ze strony zachodu, warto postawić na jasną kolorystykę, która może rozjaśnić pomieszczenie. To samo tyczy się małych przestrzeni, które staną się optycznie większe.

O tym należy pamiętać, wybierając meble kuchenne

Meble kuchenne powinny być dopasowane tak, aby były dla nas funkcjonalne i estetyczne. Pod uwagę wziąć powinniśmy… nasz wzrost. Zbyt niskie blaty potrafią być utrapieniem dla ich wysokich posiadaczy, którzy po godzinnym gotowaniu swoich ulubionych potraw, będą zmęczeni ciągłym schylaniem się do źle wymierzonych mebli na wymiar.

Unia Europejska