W trosce o ekologię wiele osób rezygnuje z kupna butelek z wodą mineralną. Choć na rynku możemy znaleźć wiele rozwiązań, za pomocą których możemy przefiltrować wodę z kranu, aby pić ją bez obaw, to niektórzy nadal wolą kupować wodę w plastikowych butelkach, ponieważ woda gazowana smakuje im bardziej. W Keno Meble mamy na to rozwiązanie – baterię, która filtruje i mineralizuje wodę. Świeża, krystalicznie czysta woda wprost z twojego kranu!

Sposoby na uzyskanie wody gazowanej w domu

Wodę gazowaną w domowych warunkach możemy uzyskać dzięki saturatorowi. Naboje wypełnione gazem spożywczym nasycają wodę, dzięki czemu w kilka chwil zwykła „kranówka” zamienia się w pyszną wodę gazowaną. Jest to niezwykle łatwe i bezpieczne w obsłudze urządzenie, które możemy postawić na blacie kuchennym.

Drugim, znacznie bardziej zaawansowanym sposobem jest specjalna bateria do kranu. Bateria wraz z niewielką butlą z gazem zapewnia świeżo filtrowaną, schłodzoną wodę pitną. To od użytkownika zależeć będzie stopień nasycenia dwutlenkiem węgla (zagazowania).

W trosce o środowisko naturalne

Przeciętny Polak zużywa co tydzień osiem plastikowych butelek, z których ponad połowa to butelki z wodą. W ostatniej dekadzie roczna produkcja jednorazowych plastikowych butelek przekroczyła 300 milionów ton. Jednak poziom ich recyklingu znacząco się różni. W Polsce wynosi on około 40%, podczas gdy w niektórych krajach Unii Europejskiej zbliża się niemal do 100%. Plastik pływa przede wszystkim w oceanach, zagrażając 267 gatunkom morskich stworzeń.

Bateria do wody filtrowanej to inwestycja, która się zwróci. Wśród jej zalet wymienić należy minimalistyczny wygląd, wydajność, a także oszczędność pieniędzy. Znacznie więcej pieniędzy wydajemy na zakup napojów czy wkładów do urządzeń filtrujących. Warto również wspomnieć, że w plastiku PET znajduje się bisfenol A, który może zakłócać pracę układu hormonalnego i nerwowego.

         

 

 

Unia Europejska