Urządzenia kuchenne, takie jak piekarnik, lodówka czy zmywarka, mogą wizualnie popsuć projekt zagospodarowania przestrzeni w kuchni. Są one duże, dlatego ich gabaryty mogą przeszkadzać w płynnym poruszaniu się po wnętrzu i wprowadzić nie lada zamieszanie. Współczesne rozwiązania pozwalają już zaprojektować kuchnię w taki sposób, aby sprzęt AGD był harmonijnym dopełnieniem kuchni. Przedstawiamy innowacyjne rozwiązania, dzięki którym zintegrujesz sprzęt kuchenny z meblami.

Zalety ukrytych urządzeń kuchennych

Możesz dostosować kuchnię tak, aby duże i nieporęczne urządzenia były częściowo ukryte, jednocześnie nie utrudniając do nich dostępu. Ukrywając urządzenia kuchenne zyskujesz:

  • dodatkowe miejsce na blacie roboczym do przygotowywania posiłków,
  • poprawiasz ergonomię pomieszczenia,
  • eliminujesz chaos w kuchni,
  • kuchnia nie sprawia wrażenia zagraconej.

Jak zabudować urządzenia kuchenne?

Jeszcze do niedawna najchętniej wybieraną opcją było zabudowanie urządzeń. Lodówkę czy zmywarkę można ukryć za drzwiczkami szafki. W szafie możesz schować także pojemniki na śmieci, a nawet płytę kuchenną. 


Drugim rozwiązaniem jest schowanie mniejszych urządzeń do zaprojektowanych szuflad. Może to być toster, robot kuchenny lub kawiarka.

Obecnym trendem, panującym we większości nowocześnie urządzonych kuchni, jest wbudowanie urządzeń w szafki. Za tylnymi ściankami można wbudować gniazda elektryczne, dzięki którym sprzęt będzie za każdym razem gotowy do użycia.

Coraz częściej Klienci wybierają także chłodziarkę do wina do zabudowy, np. w salonie.

We wszystkich przypadkach świetnie sprawdzą się meble kuchenne na wymiar, dostosowane do potrzeb oraz wymiarów kuchni.

Unia Europejska